HİTİT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
Menü

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı 15.08.2018

EĞİTİMİN ADI

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

EĞİTİMİN BAŞLANGIÇ TARİHİ

En az 10 kişilik talep olması halinde açılacaktır.

EĞİTİMİN GÜNLERİ VE SAATLERİ

Salı, Çarşamba, Perşembe: 10:00–17:30 

TOPLAM EĞİTİM SÜRESİ

20 saat teori 10 saat saha dışı uygulama olmak üzere toplam 30 saat

EĞİTİMİN KISA  AÇIKLAMASI

GİRİŞ

Öğrencinin şu anda içinde yaşadığı durum ve problem ne olursa olsun; Öğrenci Koçluğu, NLP yöntemleri ile öğrencinin mevcut durumundan istediği duruma ulaştırmayı amaçlayan; ayrıca öğrencinin kendi mükemmelliğine ulaşmasını sağlayan, değişimin ve gelişimin sanatıdır. Zihni yeniden programlayan NLP yöntemleriyle, zihindeki tüm olumsuzlukları olumluya dönüştüren, kişiyi hedefine odaklayan ve başarıya taşıyan bir programdır.

EĞİTİMİN AMACI

NLP yöntemleri ile artık, başarı öğrencilerin elinde. Başarının önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz. Öğrenci Koçluğu; Bizler öncelikle koçluk yaptığımız kişiye kendini ve iç dünyasını tanıtıyoruz, ona güçlü ve zayıf yanlarını, neyi neden yaptığını gösteriyoruz. Sadece sınav için ders programı değil, öğrenciye bir yaşam programı hazırlıyoruz. Yaşamın tüm alanlarından faydalanabileceğini, sınava hazırlanmanın yaşamdan kopmak anlamına gelmediğini öğretiyoruz. Bu uygulamalar bilinçaltı süreçlerine uygun şekilde devam ediyor. Daha sonraki süreçte verimli ders çalışma tekniklerini uyguluyoruz.

KİMLER KATILABİLİR

Eğitimcilere, öğrencilerle çalışanlara, öğrencilere, hedef belirleme ve başarıya ulaşma konusunda koçluk yapmak isteyenlere.

KATILIMCILARIN KAZANIMLARI

Öğrenciyi geliştirecek süreçleri tasarlayacak ve bu tasarıma aileleri adapte etme becerisi kazanacaksınız. Öğrencinin yaşamında ne zaman danışman, ne zaman takipçi, ne zaman motive eden, ne zaman ideal model olabileceğinizin bilincinde olacaksınız. Öğrencinin yaşamındaki tüm süreçleri dengede tutabilme becerisine sahip olacaksınız. Öğrencinin kişisel olarak hangi tarzda öğrenebildiğini ortaya çıkarabileceksiniz. Öğrencinin zihnini ve duygusal değişimlerini takip edebileceksiniz. Öğrencinin istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabileceksiniz. Öğrencinin iletişim becerilerini artırabileceksiniz. Öğrenciyi ihtiyaç duyduğunda psikolojik boyutta rahatlatabilecek ve yeni bir bakış açısına ulaşabilmesini sağlayabileceksiniz. Bu program kişisel ve profesyonel gelişimi desteklerken, uzmanlık ve yetkinlik kazandırır. Program bitiminde katılımcılara Hitit üniversitesi onaylı "Öğrenci Koçluğu" sertifikası verilecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Kavramlar - Koçluk Nedir? - Danışmanlık Nedir? - NLP Nedir? - Terapi Nedir? Seans Hazırlığı ve Uygulanışı: -Öğrenci Koçluğunda Seansa Nasıl Hazırlık Yapılır? -Öğrencinin Gelişimi ve Kişisel Gelişimi. -Öğrenci İle Bağ Kurmak -Öğrencinin Gündemini Öğrenmek. -Dinlemek -Yansıtmak Zaman Yönetimi ve Zamanı Kullanmada En Etkin Yöntemler NLP Uygulamalarının Önemi ve Öğrenci Koçluğunda Kullanılması. Öğrenci Koçluğu Seansında Neler Yapılmalı ? - Aynalama - Uyum ve Ahenk - Güçlü Sorular - Meydan Okuma - Seansta Zaman Kullanımı ve Süresi Öğrenci Koçluğunda Değişim ve Değişimin Katmanları Öğrencinin Hedef Belirlemesi ve Eylem Aşamasına Geçmesi. Öğrencinin Takibi . Kendisi ve Ailesine Geribildirim Olarak Sonuçların Verilmesi. Kişilik Tipleri Metaprogramlar Çoklu Zeka ve Türleri.

EĞİTİM YÖNTEMİ

Eğitim Manuelleri. Karma Eğitim Modeli

SINIF KONTENJANI

20  

EĞİTMEN

NESRİN ÇELİK

EĞİTİMİN ÜCRETİ

2.000 TL

NOT

Eğitim ücretimiz kişi başı olup KDV dahildir. Üniversitemiz öğrencileri ile çalışanları ve birinci derece yakınlarına eğitim ücretinin %20' si, Üniversitemiz Mezunlarına %10  oranında indirim uygulanır.