HİTİT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
Menü

NLP Uzmanlığı Sertifika Programı 15.08.2018

EĞİTİMİN ADI

NLP UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

EĞİTİMİN BAŞLANGIÇ TARİHİ

En az 10 kişilik talep olması halinde açılacaktır.

EĞİTİMİN GÜNLERİ VE SAATLERİ

(Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ):10:00-17:30

TOPLAM EĞİTİM SÜRESİ

 48 Saat

EĞİTİMİN KISA  AÇIKLAMASI

GİRİŞ

NLP “ Neuro Linguistic Programming” in kısaltılmış halidir. Neuro, zihni temsil eder. Merkezi Sinir Sistemimizle gördüğümüz işittiğimiz kokladığımız ve hissettiğimiz duyular sayesinde dış dünya ile iletişim kurarız. Linguistic, iletişim için kullandığımız sözlü ya da sözsüz dili temsil eder. Programming, kişisel zihin yazılım programımızı temsil eder. NLP sayesinde zihnimizin nasıl çalıştığını, dünyayı nasıl algıladığımızı, alışkanlıklarımızı ve bilinçdışı davranışlarımızın nasıl oluştuğunu fark ederiz. Aynı yolu kullanarak istemediğimiz düşünce, inanç, davranış, duygu ve hayatı algılayış şeklimizi değiştirebiliriz. Bir nevi beyni yeniden programlama işlemidir.

EĞİTİMİN AMACI

NLP Uzmanlığı Sertifika Programıyla, insanlara duygu, düşünce ve davranışlarını fark ettirebilen bunlar üzerinde bilinçli farkındalıkla değişimler yapabilen, bu değişimleri yapabilmek için de etkili ve bilişsel teknikleri uygulayabilen, danışanların yaşamını keşfetmelerini sağlayan ve şekillendiren bir uzman olabilirsiniz. Kişilere sadece davranış ve yetenekler düzeyinde değil inanç, kimlik ve maneviyat gibi daha yüksek düzeylerdeki konularla da bağlantı kurdurabilir yaşamlarını yönlendirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

KİMLER KATILABİLİR

Kişisel gelişim sektöründe her alanda NLP Koçluğu hizmeti vermeyi hedefleyenler, NLP Uzmanlığı  eğitimi alarak NLP Koçluğunu bir meslek olarak yaşamak isteyenler, danışanlarına bütünsel çözüm sunmayı amaçlayanlar, kendi yaşamına engel olan sınırlayıcı inançlardan özgürleşmek isteyenler, iletişimde ustalaşmak isteyenler, kendini bütünsel olarak tanıyıp keşfedip yaşam dengesini kurmak isteyenler. (Programa katılım için en az lise mezunu olma şartı aranır).

KATILIMCILARIN KAZANIMLARI

Danışanlarınıza ve kendinize hayatın her türlü alanında NLP danışmanlığı yapabileceksiniz. NLP tekniklerini kendinize ve başkalarına uygulayabilme yeteneğine sahip olabileceksiniz. Bireysel ve kurumsal alanlarda NLP bilgileri ile eğitimler verebileceksiniz. Bu program kişisel ve profesyonel gelişimi desteklerken, uzmanlık ve yetkinlik kazandırır. Program bitiminde katılımcılara Hitit Üniversitesi onaylı "NLP Uzmanlığı" sertifikası verilecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

NLP’ nin tanımı, tarihçesi ve felsefesi. NLP’ nin varsayımları, filtreler, etkili iletişim, temsil sistemleri, hedef çalışması, modelleme, meta programlar, kişilik tipolojileri, göz erişim ipuçları, çapalar ve duygu durun yönetimi.

EĞİTİM YÖNTEMİ

NLP Eğitim Manuelleri, Handout Formlar ve Karma Eğitim Modeli.

SINIF KONTENJANI

15  

EĞİTMEN

NESRİN ÇELİK

EĞİTİMİN ÜCRETİ

2.750 TL

NOT

Eğitim ücretimiz kişi başı olup KDV dahildir. Üniversitemiz öğrencileri ile çalışanları ve birinci derece yakınlarına eğitim ücretinin %20' si, Üniversitemiz Mezunlarına %10  oranında indirim uygulanır.